Mistrovství ČR Brno 12.2.2022

Mistrovství ČR Brno 12.2.2022

Prostějovští zimní plavci sbírali medaile nejen na |MČR, ale i na 4. Mistrovství světa.

 

12.02.2022 proběhlo v Brně na řece Svratce již 28. Mistrovství ČR v zimním plavání. Sobotní slunečné počasí přálo radostné atmosféře závodu, teplota vzduchu s příslibem jara, však neovlivnila třístupňovou vodu, která spravedlivě prověřila kondici skoro 170 plavců z celé České republiky.

 

Mezi medailisty se úspěšně zapsali i plavci z DZP Haná Prostějov, z.s.

 

Mistrovskou trať 500 metrů ženy Masters A úspěšně zvládla, přemožitelka kanálu La Manche a mistryně světa z roku 2016 Dana Zbořilová. Doplavala na třetím místě a domů se vracela s bronzovou medailí.

Na poloviční trati, získala opět bronz v kategorii ženy Masters C Zina Klečková a na nejkratší mistrovské trati 100m v kategorie muži Masters E se umístil jako druhý, nejstarší otužilecký plavec České republiky Bohumil Pácl.

Na pátém místě v kategorii ženy Masters B 500m bodovala dlouholetá zimní plavkyně Daniela Němčíková.

Další zástupci našeho oddílu obsadili ve velké konkurenci kategorie ženy Masters A Alena Učňová 6. místo na trati 500m, v kategorie muži B Petr Válek 6. místo na trati 750m, v kategorii muži Masters C Josef Král 11 místo na trati 500m.

 

Na tratích Českého poháru pak dále závodili Veronika Horáčková na trati 750m, Luděk Soldán a Jan Pelíšek na trati 500m, Gabriela Ježková a Otakar Ježek na trati 250m.

 

 

V letošní zimní plavecké sezóně nesmíme zapomenout zmínit také 4. ročník Mistrovství světa IISA pořádaný od 3.- 7. února na řece Odře v polském Glogów. I tam dokázala získat svou neutuchající bojovností a houževnatým tréninkem naše předsedkyně Dana Zbořilová cenné medaile. Na nejnáročnější trati 1000m obsadila 3. místo a na trati 250 m volný způsob, stříbrně reprezentovala naši zemi a město.

 

Popularita otužování a zimního plavání u veřejnosti v posledních letech neustále roste, vidíme to nejen na závodních tratích, ale i kolem vod a přehrad. Ledové vodě vděčíme za podporu imunitního systému, psychické a fyzické odolnosti, a v neposlední řadě, za skvělou partu lidí, která se kolem vody vytváří. Jestli i Vás tento zdravý sport oslovil, neváhejte nás kontaktovat.

Rádi Vás do světa celoročního plavání zasvětíme.

Gabriela Ježková

 

medaile

trať

 

účastníci mistrovství světa