O nás

O nás

 

Vítejte na stránkách spolku dálkového a zimního plavání v Prostějově.

Spolek svou činností navazuje na tradici TJ Haná Prostějov, založené v roce 1931 pod názvem Sportovní klub Haná Prostějov.

Vítejte mezi lidmi, pro které celoroční sepjetí s vodou a pobyt v přírodě, stal se životním stylem, filosofií, cestou ke zdraví,  fyzické i psychické kondici.

V neposlední řadě společenství našeho spolku dává růst nejen zapojení se do přípravy a působení na závodech s celorepublikovou i mezinárodní účastí, ale hlavně rozvoji přátelského kolektivního ducha, pohody a mnohdy překonání sama sebe.  Jsme složeni z lidí v širokém  věkovém spektru, kde se navzájem podporujeme tak , jak se jen podpoří stmelená rodina.

Navazujeme na tradice popsané již Vinzenzem Priessnitzem, zakladatelem léčebného otužování. Jsme spolek, který sdružuje nejen amatérské zimní a dálkové plavce, ale i borce, kteří ve své plavecké kariéře překonali kanál La Manche, nebo vybojovali titul Mistryně světa 2016.https://www.novinky.cz/vase-zpravy/olomoucky-kraj/prostejov/3246-36415-prostejov-ma-plaveckou-mistryni-sveta.html

Svým nadšením a láskou k vodě se vzájemně podporujeme, nejen k dosažení svých osobních rekordů a úspěchů, ale i k pohodě společně stráveného času ve společnosti férových a sportovně založených duší.

Láká Vás voda její čistota a léčivá schopnost, pak neváhejte vyzkoušet tuto sílu, pak neváhejte  být mezi námi co přijali ji v pokoře duše i bojovnosti srdce. Vítejte mezi zimními a dálkovými plavci.

Fotka uživatele Jiří Kuřina.

Společné foto oddílu DZP TJ Haná Prostějov po vyhlášení výsledků.