Plavci DZP Haná Prostějov,z.s. v letošní zimní sezóně vyplavali bronz.

V celorepublikové soutěži Český pohár zimního plavání se prostějovským  zimním  plavcům podařilo získat  třetí místo  s celkovým  součtem bodů ve všech  27. závodech sezóny a to 76 157,5   s  377  starty.

Šedesátku Hanáků  předčily,  jen  početně  daleko větší   týmy  z Prahy  a  Brna. V malých oddílech  ČR  nemají  konkurenci, už jen tím, kolik obsadili míst do první desítky.

V kategorii mužů do 29. let obsadil  2. místo Jan Pelíšek.

V mužích  30.-39. let  brali: 4. místo Jiří Švec, 5. místo Petr Válek a 7. místo Michal Ehl.

Další kategorie mužů do 49. let a 79. let, Pavel Mikulášek a  Zdeněk  Zapletal  byli  shodně  desátí.

Ovšem  bezkonkurenční ,  jsou  naši  nejstarší. V kategorii  80+  zlatý  Andrej  Dzuba a Bohumil Pácl,  letos  vyplaval   bronz.

Za ženy zaplavala na 9. místě nejmladší členka dvaceti čtyřletá Tereza Machalová.

Nejlepšího stříbrného umístění v jednotlivcích dosáhla v kategorii 40.-49. let Veronika Horáčková.

Čtvrtá ve stejné kategorii  byla  Alena  Učňová  a v kategorii  50.-59. let doplavala také na čtvrtém místě  Gabriela  Ježková.  Nejstarší   zástupkyně  týmu  kategorie  60. – 69. let  obsadily  4. místo  Zina Klečková a šestá Helena Marková náš výčet uzavírá.

Už  z  umístění  nejlepších zimních plavců republiky  můžeme  vidět široké zastoupení   všech  věkových kategorií  tohoto  zdravého sportu, který v posledních letech nabývá nebývalého zájmu jak soutěžících, tak  i  veřejnosti.

Velkou pomocí jsou také sponzoři. Největší poděkování patří firmě Laski, s r.o. , městu Prostějov a  obci Záříčí.

Jestliže opravdu někde chcete pocítit  týmovou  atmosféru „starých časů“ plnou zájmu, spolupráce a soudržnosti ,  kterou  učí právě plavání v ledových  vodách  řek, rybníků a přehrad, nebo hanácké ledoborce podpořit darem,  sledujte  aktivitu bronzových zimních plavců na fb DZP Haná Prostějov oddíl dálkového a zimního plavání, nebo na webu otužilci-prostějov.cz