Prostějovským zimním plavcům začala nová sezóna

 Prostějovským zimním plavcům začala nová sezóna

                                   

Šňůra neuvěřitelných dvaceti sedmi závodů se tradičně zahajuje   setkáním otužilců z celé ČR první říjnovou neděli proplaváním Punkevních jeskyních. Jedná se o světově největší akci svého druhu. Následuje bazénový závod ve Slavkově a pak již závody stavěné na volné vodě.

Úspěšné absolvování závodu závisí nejen na otužilosti a plavecké přípravě, ale i na zkušenostech plavce orientovat se na trati. Zimní plavce oddílu DZP Haná Prostějov, čeká takových závodů velké množství.

Jedná se o jedinečný zážitek s neopakovatelnými přírodními podmínkami na řekách, rybnících, jezerech i přehradách, a to nejen pro účastníky, ale i pro diváky.

Oddíl DZP Haná Prostějov, z.s. pořádá dva zimní podniky. Organizátoři tímto zvou širokou veřejnost na nejbližší závod, který proběhne 12.11.2022 od 11:20 hodin na pláži u Lázničků na Plumlovské přehradě. Závod nese název „O ledovó čapo Boba Pácla“ a koná se již po osmé. Pro ty, kteří by si chtěli vyzkoušet strhující atmosféru chladné vody je připravena krátká a přehledná trať 100 m, na kterou je možno se přihlásit (na vlastní nebezpečí) ráno v den závodu.

Že není oddíl, žádný benjamínek, o tom svědčí i jeho průběžné umístění na krásném třetím místě v republikové soutěži. Oddíl se tak drží hned za tradičně největšími a nejsilnějšími oddíly z Prahy a Brna.

Hanácké zimní plavce již několik let vede velmi zkušená plavkyně, přemožitelka kanálu La Manche z roku 2001, která přeplavala kanál jako druhá žena z Česka v čase 11:56 hod. Dana Zbořilová. Dana je několikanásobnou mistryní České republiky a v roce 2016 si přivezla z mistrovství světa v ruském Tyumenu titul mistryně světa. Její svěřenci a svěřenkyně hrdě reprezentují svůj kraj a město Prostějov.

Kdyby někdo z Vás zatoužil vyzkoušet si zimní plavání, rozhodně to neriskujte sami, ale nechte se vést někým, kdo má již s plaváním ve studené vodě zkušenosti. Otužilci a plavci z Hané mají pravidelné tréninky v pondělí a čtvrtek od 16. hodin na pláži u Lázničků na Plumlovské přehradě. Bližší informace naleznete na webových stránkách klubu.

Zimní plavci z Hané si dovolují pozvat širokou veřejnost také na tradiční Vánoční koupel, která se koná ve výpusti Plumlovské přehrady, a to na Štědrý den v pravé poledne.

 

 

z treninku