Šňůra závodů a exhibičních akcí zimních plavců je v plném proudu. V sobotu 3 zlaté!

Šňůra závodů a exhibičních akcí zimních plavců je v plném proudu. V sobotu 3 zlaté!

V sobotu 16.11.2019 proběhl na pláži Plumlovské přehrady již 6.ročník závodu Českého poháru zimních plavců „O ledovó čapo Boba Pácla“.

Letošního hojně navštíveného závodu se mezi 147 soutěžícími plavci zúčastnili i dva držitelé zápisu do Guinnesovy knihy rekordů v nejrychlejším čase překonání ledové míle Rostislav Vítek (2015) a Magda Okurková (2015). Dále přemožitelé kanálu La Manche Dana Zbořilová (2001), Rostislav Vítek(2009), Michal Slanina (2019) a další držitelé titulu mistr, mistryně světa v zimním plavání, či medailisté světových soutěží.

Přesto prostějovští zimní plavci pořádajícího spolku DZP Haná Prostějov nezapadli a získali 3 zlaté medaile – na trati  750 m  vynikající Veronika Horáčková, na trati 500 m talentovaný  Jan Pelíšek, na 100m Kristýna Krásná. Stříbro tentokrát jen jedno a to Karel Krásný na 100 m.Na trati 250 m vyplavala 3. místo zkušená členka Hané Věra Kubanová.

Výsledky:

20191116Plumlov-2

 

S pořádáním organizačně náročných soutěží má spolek již mnohaleté zkušenosti, je však pravdou, že bez podpory všech svých členů, obce Mostkovice, hasičů z Plumlova, služby  záchranářů a zázemí v hotelu Plumlov, by nemohlo být dosaženo tak skvělé úrovně, jakou se můžeme jako pořadatelé pochlubit. Poděkování také patří městu Prostějov za podporu činnosti.

 

V dlouhé tradici chce spolek také pokračovat při pořádání exhibiční show na Štědrý den, kdy připravujeme Vánoční koupel. Naši veselou akci vyhledávájí dnes již tisíce diváků. Pod jejich taktovkou se výpusť Plumlovské přehrady v pravé poledne promění  v koupaliště plné masek zdobících vánoční stromek. Do počtu sta účastníků koupele před rokem chybělo jen  devět odvážlivců, kteří se rozhodli vykoupat se ve vodě  2 °C .

„Letos jistě pokoříme stovku“, věří Dana Zbořilová předsedkyně spolku.

 

V nové tradici jsme započali minulý rok i v Otaslavicích, kde se  otevřel zrekonstruovaný koupací  biotop. Akce 2. Adventní koupel proběhne  1.12.2019 ve 14:00 a bude předcházet rozsvěcení Vánočního stromu obce. Do Otaslavic zveme diváky i nováčky kteří si chtějí otužování zkusit a to pod vedením zkušených otužilců a zimních plavců. Na prvním ročník se kromě desítek diváků sešlo kolem 20 otužilců – z našeho i jiných oddílů, ale  podpořili nás i neregistrovaní otužilci z pořádající obce i dalekého okolí.

 

Otužování prostě táhne, nejen pro svůj blahodárný zdravotní přínos, ale i pro partu lidí, co se umí navzájem podpořit, podržet a pracovat na sobě bez ohledu na věk. Věříme, že i divákům naše akce přináší radost ze života a inspiraci.

galerie fotografií:

https://www.zonerama.com/Musak/Album/5780398?secret=IuycKJ5E8rJegI0pflAmUuCMR

https://www.zonerama.com/Zimniplavec/Album/5775684

Napsali o nás:

http://furtovnik.cz/meslite-si-ze-to-na-kopacko-moc-neni-omyl-zemnim-plavcum-zrovna-zacinaji-zna/?fbclid=IwAR0yVE_LlJlvGe7_mIe7kwpOw_4tUfasb4yBP8zygDQl3u38mvflh6_jong

http://novinky.cz/vase-zpravy/clanek/prostejovsti-zimni-plavci-informuji-a-zvou-40304459?fbclid=IwAR0rLMsvjYt77J5s9z5SOjn97w3hWRkilMf4RfLsYM_u7jx_7NzUfYtLHJg